Gezellige Zaken is een jaarlijkse culinaire proeverij in de Bossche Uilenburg. De Uilenburg wordt dan omgetoverd tot een gezellige markt met straatkeukens. Restaurants en café’s uit voornamelijk de Uilenburg zelf bereiden vanaf die keukens gerechten in kleine(re) portie om mensen te laten ‘proeven’, voor maximaal €6 per gerecht.
Doordat het door de restaurants direct op straat voor je wordt klaargemaakt kun je ook echt lekkere en vers bereidde gerechten verwachten. En voor de kleine prijs per gerecht kun je van meerdere restaurants hun dagschotel(tje) uitproberen, variërend van chateau briand tot miniburgertjes.
Buurtbarbecue van Gezellige en vooral drukke Zaken
Dit jaar wordt het culinaire event van 15 t/m 17 mei 6 t/m 8 mei gehouden. Je kunt dus nog t/m zondag langs gaan! Bekijk hieronder mijn impressie van het event vorig jaar.
Zeker de moeite waard, want naast de Uilenburgse garde doen er dit jaar ook nieuwkomers van andere delen van Den Bosch mee, zoals KEK en Vrielink. Het aantal deelnemende bedrijven aan het event is daarmee tot een recordaantal van 26 deelnemers gestegen (vorig jaar deden er 16 zaken mee). Steeds meer gezelligheid dus.
Ondanks dat het allemaal restaurants zijn die deelnemen wil de organisatie de sfeer van een buurtbarbecue behouden en dat lukt ook. De kramen met straatkeukens en statafels staan zowat bovenop elkaar opgesteld in de smalle straatjes van de Uilenburg. Binnen no-time ziet het er dan ook zwart van de mensen. Dat maakt het gezellig druk, al moet je vaak wel vechten om een plekje aan tafel om je bordje kwijt te kunnen. Des te meer redenen om al vroeg te komen.
Dagelijks veranderende menukaart
Per dag hebben de deelnemende restaurants elk één specifiek gerecht op het menu staan. Je kunt dan dus ook alleen dat gerechtje bij hun straatkeuken bestellen. Vaak hebben ze een opgemaakt bordje vooraan de kraam staan, zodat je weet wat je kan verwachten. Het volledige menu per dag en per deelnemer kun je ook al van tevoren bekijken.
Geproefd: van kreeftburger tot chateau briand
Groot fan van lekker eten dat ik ben moest ik natuurlijk direct bij Gezellige Zaken langsgaan gisteravond. Uiteraard ook diverse gerechtjes uitgeprobeerd:
- Kekke kreeftburger van Kek
- Chateau briand met ui/bacon/champignons van Wijnhuis Le Robinet
- Carras bites, diversiteit aan lekkernijen, van Carras
- ‘De Uilenburgers’: trio van vis-vlees-vegaburgertjes, van ’t Keershuys
Kekke kreeftburger, door kekke bereiding
Feestelijke culinaire hapjes, elk voor €6
Het is dat deze gerechten natuurlijk alleen gisteren op het menu stonden en vandaag en morgen dus weer anders zijn, anders zou ik ze allemaal zeker aanraden!
Waar vind je Gezellige Zaken?
Adres
Op de kruising van de Lepelstraat, Korenbrugstraat, Molenstraat en Sint Jansstraat.
Openingstijden
Het event is er nog t/m zondag 17 8 mei.
Vrijdag | 17:00 – 23:00 uur |
Zaterdag | 15:00 – 23:00 uur |
Zondag | 15:00 – 23:00 uur |